KONKURSY 2007/2008

1) 24.09.2007 III Międzyszkolny Quiz Realioznawczy zorganizowany przez Fundację „Primus” przy Niepublicznym Gimnazjum nr 9 im Roberta Schumana.
Wzięło w nim udział 12 uczniów z klas II i III naszego gimnazjum, a najlepsza trójka została zaproszona do finału.

Dnia 14 grudnia 2007 Małgosia Dembek z klasy IIC wzięła udział w finale tego konkursu, do którego przygotowała obszerną prezentację i odpowiadała na pytania teoretyczne.
Małgosia uzyskała w finale wysoką III lokatę, a jej wystąpienie zostało bardzo wysoko ocenione.

2) 24.10.2007 wzięliśmy udział w konkursie „Deutschfreund” zorganizowanym przez fundację edukacyjną Jersz, w którym każda klasa rozwiązywała zadania na swoim poziomie językowym. W nim również Małgosia Dembek okazała się rewelacyjna zajmując II lokatę w województwie na ponad 1000 startujących uczniów i 20 miejsce w kraju wśród 8500 osób.
Cieszy również wysoka lokata uczniów klasy I. Aleksander Rzeszutko zajął III miejsce na Mazowszu i 60 w kraju.

3) 03.12.2007 uczestniczyliśmy w konkursie zorganizowanym przez fundację Varsovia.
11 uczestników rywalizacji na etapie szkolnym uzyskało dobre wyniki, a trójka laureatów została zakwalifikowana do drugiego etapu, który odbył się 2 lutego 2008. Do finału przystąpi Małgosia Dembek, której życzymy sukcesów.

Ogromnie cieszę się, że nasi uczniowie tak licznie biorą udział w konkursach języka niemieckiego. Gratuluję wszystkim uczestnikom i życzę samych sukcesów

KONKURSY 2008/2009

W tym roku szkolnym nasi uczniowie wzięli udział w rywalizacji językowej i znowu możemy pochwalić się sukcesami:

W finale Małgosia Dembek zajęła  II miejsce

Uczestniczyliśmy w konkursie zorganizowanym przez fundację Varsovia.
30 uczestników rywalizacji na etapie szkolnym uzyskało dobre wyniki, a trójka laureatów została zakwalifikowana do drugiego etapu, który odbył się 21lutego.

W drugim etapie nasza uczennica uzyskała wymaganą ilość punktów a w finale zajęła III lokatę

KONKURSY 2009/2010

V Międzyszkolny Konkurs Realioznawczy

dotyczący wiedzy o państwach niemieckiego obszaru językowego, zorganizowany przez Fundację „Pirmus” przy Niepublicznym Gimnazjum nr 9 im. Roberta Schumana. W tym konkursie brali udział uczniowie bliżej zainteresowani pogłębianiem wiedzy o Austrii, Szwajcarii i Niemczech.
Do finału zostali zakwalifikowani następujący uczniowie:
Martin Brandt klasa 1b

10 Edycja Konkursu Języka Niemieckiego dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych zorganizowana przez Fundację Edukacyjną „VARSOVIA”.

Etap szkolny odbył się w naszej placówce i wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klsy IIIC oraz 3 osoby z IIC.
Do II etapu zostali zakwalifikowani następujący uczniowie:
Angelika Tomaszkiewicz klasa 3c
Aleksander Rzeszutko klasa 3c
Mikołaj Burzykowski klasa 3c
Aleksandra Bogdanowicz klasa 2c

VII Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów organizowany przez Polski Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego

Do etapu szkolnego przystąpili wszyscy uczniowie klsay IIIC oraz kilkoro z klasy IIC. Warunkiem przystąpienia do dalszej rywalizacji było minimum 75% prawidłowych odpowiedzi.
Do II etapu, który odbył się 9 stycznia 2010 zostały zakwalifikowane następujące osoby:
Angelika Tomaszkiewicz klasa 3c
Mikołaj Burzykowski klasa 3c
Martin Brandt klasa 1b

Progiem do następnego etapu było 85%. Nasi uczniowie uzyskali 80% i 75%. Gratulujemy, bo było blisko.

KONKURSY 2010/2011

W tym roku szkolnym wzięliśmy udział w dwóch konkursach języka niemieckiego i możemy pochwalić się sukcesami.

W konkursie Realioznawczym zorganizowanym przez Fundację „Primus” przy Niepublicznym Gimnazjum nr 9 im Roberta Schumana mamy III lokatę.

W konkursie zorganizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego rywalizacja była ogromna, bo w województwie mazowieckim startowało w II etapie 560 osób, z naszej szkoły 9  . Nasza uczennica jest w finale i jest to wielki sukces. Trzymamy kciuki w ostatecznej potyczce w marcu.